Top Tag

Keď je na niečo alebo na niekoho spoľahnutie, hneď sa nám lepšie dýcha, pracuje a žije. A naopak, nespoľahlivý človek alebo výrobok dokáže pokaziť náladu a skomplikovať situáciu v mnohých smeroch. Toto pravidlo sa vzťahuje aj na logistiku. V logistike panujú mnohokrát napäté vzťahy a ťažké situácie vďaka frekvencii pohybov, požiadavkám na veľkosť skladových priestorov a tiež na prepravné palety. Kontroluje sa ich akosť a schopnosť zvládnuť prepraviť náklad o určitej hmotnosti, a vyskytuje sa tu jeden zásadný problém, a síce silná fluktuácia a príliš časté vyraďovanie paliet z obehu.

drevená paleta

Paleta je skrátka zhotovená z dreva, a drevo, to nie je ani oceľ, ani betón, nemôžete ju stále zaťažovať a očakávať, že bude desiatky rokov odolávať vysokému tlaku a náporu pri zdvíhaní a prevážaní. Drevo sa rado rozpratá, popraská, preschne alebo naopak navlhne, a napádajú ho drevokazné huby, plesne a hnilobné rozkladné procesy.

náter palety

Drevené palety potom končia po krátkom čase v recyklačných linkách, v horšom prípade sa s nimi zatopia v spaľovniach odpadu. Niektorí ľudia z nich vyrábajú nábytok, ale k tomu sa zase hodia len zdravé, nepoškodené, a najčastejšie úplne nové výrobky.

Paleta z plastu je lepšia

Keď sa vývojoví pracovníci odhodlali zhotoviť plastové palety, počítali s tým, že zastúpia tie drevené v plnom rozsahu, a že zároveň ponúknu niečo viac. A je to skutočne tak, paleta z plastu si poradí až s piatimi tonami nákladu, čo je dva a pol krát viac, ako pri drevených paletách. Plastové palety sa tiež lepšie udržujú čisté, to u tých drevených prakticky nie je možné a po pár dňoch či týždňoch prevádzky budú zašpinené od zeminy, šmíru, prachu a oleja. Čistá prepravná plastová paleta, navyše farebná, hladká a príjemná na dotyk, naopak pôsobí veľmi príjemne a budí dojem profesionálneho riešenia, nech už na takú paletu nakladáte akékoľvek bremená.

You may also like