Top Tag

Keď sa povie meditácia, väčšina ľudí už vie, o čo sa jedná a niektorí dokonca meditujú pravidelne. Čo je meditácia? Ja som vždy na meditáciu mala taký neutrálny názor a nejako ma nelákalo to skúšať. Ale v poslednej dobe sa toho veľa udialo, starosti, stres a tak ďalej. A pretože som od mnohých ľudí počula, že meditácia pomáha a lieči, rozhodla som sa ju skúsiť. A fiha, naozaj to funguje. Spočiatku som k meditácii bola skeptická, ale práve tá mi ukázala ďalšiu cestu. Keď meditujem, tak sa cítim sama sebou a vlastne sa defakto spoznávam. Meditácia je super spôsob, ako z vašej mysle môžu odísť všetky negatívne myšlienky a nahradí ich láska a vlastne iba tie pozitívne myšlienky.

s

Tí, ktorí meditácii neveria, by ju mali skúsiť. Pomáha na veľa vecí a to, čo máme v mysli, si vlastne prenášame aj na druhých ľudí. Dám príklad: Keď budem dnes v strese a nebudem to nijako riešiť, tak je asi všetkým jasné, že to prenesiem aj na ostatných ľudí v našej domácnosti (dcéru a priateľa). A to samozrejme nechcem, takže tie negatívne myšlienky vždy dostanem zo svojej hlavy tým, že meditujem napríklad pri nejakej relaxačnej hudbe a občas si aj zapálim sviečky a verte mi alebo nie, naozaj to pomáha.

s

Môžete meditovať sami doma alebo dochádzať na rôzne meditačné kurzy a sedenia – všade je ich plno, stačí si vybrať. Nebojte sa s meditáciou začať a uvidíte, aké bude mať výsledky. Možno, že budete celkom dosť prekvapení, ako som bola ja. My ľudí totiž často neveríme tomu, čo nám v skutočnosti môže veľmi pomôcť. Ale až to skúsime, tak vlastne odvtedy tomu veríme a nejakým spôsobom pomáha. Mali by sme viac veriť a hlavne veriť tomu, že všetky negatívne myšlienky a emócie skôr, alebo neskôr odídu a nahradia ich tie negatívne. To tak jednoducho je. A ja si k tomu ešte hovorím, že mi pomáha Boh a anjeli strážni. A to je svätá pravda.

You may also like