Top Tag

Podunajská nížina patrí k najteplejším oblastiam v strednej Európe, nadväzuje na maďarskú kotlinu Alföld, a oba dva krajinné celky vytvárajú veľmi významnú úrodnú oblasť, vhodnú pre pestovanie ovocia a zeleniny a ďalších poľnohospodárskych plodín. Preteká tadiaľ rieka Dunaj a tamojšie prostredie je tiež vyhláseným miestom, kde sa schádzajú rekreanti z tuzemska aj zo zahraničia, aby si tu užili príjemné teplo, ako aj pobyt v termálnych bazénoch. Kombinácia termálnej vody a letnej horúčavy je pre tieto účely úplne perfektná. Ale…

splitová klimatizácia

To slovo „ale“ s tromi bodkami na konci tu uvádzame celkom zámerne, pretože je tu síce úžasné prostredie na rekreáciu, avšak pri vode. Nie v centre mesta, kde sa Slnko opiera do kamenných, tehlových a betónových stavieb, ktoré potom v noci teplo sálajú do okolia, a nedá sa tu poriadne spať. Akonáhle sa v noci nevyspíte, na druhý deň ste ako, keď vás niekto praští po hlave palicou, ste jednoducho “na nepoužitie”.

ovládač klimatizácie

Tomu všetkému sa však dá celkom jednoducho zabrániť klimatizovaným vzduchom. Cena klimatizácie v Bratislave je potom položkou, ktorú mnohí ľudia aktívne vyhľadávajú na internete, aby si zaistili v byte v Bratislave potrebný komfort.

Čo dokáže klimatizácia, vám určite nemusíme pripomínať. Je to zariadenie na ochladzovanie vzduchu v obytných priestoroch, a v chladných mesiacoch roka môže naopak klimatizácia miestnosti prikurovať. Čo by ste však mali vedieť a na čo je dobré nezabúdať, je odporúčaný rozdiel teplôt v klimatizovanom prostredí a vonku. Ak sa totiž budete striedavo zdržiavať vo vnútri v chladnejšom prostredí, a budete občas vychádzať von do tepla, nemal by byť rozdiel teplôt medzi oboma prostrediami vyšší, ako 5 stupňov Celzia. Inak by mohlo dôjsť k šoku, čo by postihlo srdce a krvný obeh a mohlo by to skončiť aj smrteľným infarktom myokardu. Toto opatrenie sa ale týka len situácií, kedy vychádzate von, pokiaľ nevychádzate a zdržujete sa celý deň vo vnútri, a von sa idete prejsť napríklad až v noci, keď sa tam ochladí na príjemných 20 stupňov Celzia, môžete sa vo vnútri chladiť až na bežnú izbovú teplotu.

You may also like