Top Tag

Predtým, ako sa pustíte do vyplňovania formulárov, dajte si čas na plánovanie. Čo presne chcete ponúkať svetu? Aký produkt alebo službu chcete poskytovať a kto sú vaši ideálni zákazníci? Ako ich presvedčíte, že ste tá správna voľba? Premyslite si aj svoju marketingovú stratégiu. Veríte tomu, že tieto odpovede vám neskôr výrazne uľahčia celý proces zalozenie s.r.o. ezmluva.sk. Kuknúť môžete na naše webové stránky. Názov, ktorý zaujme. Obchodné meno je prvý dojem – malo by byť ľahko zapamätateľné a vystihovať, čo robíte. Ideálne by malo znieť chytľavo a reprezentovať váš biznis. Skôr, než sa rozhodnete, skontrolujte, či už nie je obsadené inou firmou. Kde bude sídliť váš podnik?

zakladanie firmy

Sídlo firmy je adresa, kam vám bude chodiť dôležitá pošta a ktorú budete uvádzať na dokumentoch. Môže to byť vaša bytová adresa, ak to dovoľuje zmluva s nájomcom, prenajaté priestory alebo aj virtuálne sídlo. Čím sa budete zaoberať? Predmet podnikania určuje, aké činnosti môže vaša firma vykonávať. Vyberte si správne kódy z ponuky. Spoločníci a konatelia – kto je kto? Konatelia sú tí, ktorí budú riadiť a rozhodovať o chode firmy. Spoločníci sú tí, ktorí do nej vložili svoj kapitál. Môžete byť aj konateľom a spoločníkom súčasne, ak začínate podnikať sami.

zakladatelska listina

Zakladateľská listina alebo spoločenská zmluva – základné dokumenty. Zakladateľská listina je potrebná, ak zakladáte firmu sami. Ak je vás viac, budete potrebovať spoločenskú zmluvu. Tieto dokumenty musia obsahovať všetky potrebné informácie podľa Obchodného zákonníka. Ak si nie ste istí, radšej sa poraďte s odborníkom, aby ste sa vyhli zbytočným komplikáciám. Základné imanie – dajte svojmu podnikaniu základ. Základné imanie je počiatočná investícia do vašej firmy. Zákon stanovuje minimálnu výšku na 5 000 eur. Vklad môžete vložiť v hotovosti alebo na bankový účet novej spoločnosti. Živnostenské oprávnenie. Pre remeselníkov a živnostníkov. Ak plánujete vykonávať remeselnú činnosť alebo živnosť, budete potrebovať živnostenské oprávnenie.

You may also like