Top Tag

Cestovanie patrí ku každej jednej dovolenke. Viete využiť rôzne druhy dopravy, ak sa chystáte na letnú alebo zimnú dovolenku. Aj vy rozmýšľate nad tým, že by ste išli na dovolenku? Musíte zvážiť, aká forma cestovania je pre vás práve tou najvhodnejšou. Poviem vám svoj príbeh. Už ako malá som ľúbila chodiť na rôzne výlety. Väčšinou sme cestovali vždy našim autom Škoda. Bolo to staré auto, ktoré nás však vždy na miesto, kde sme chceli ísť. Raz sme sa vybrali s karavanmi do Piešťan. Boli sme v karavane aj ubytovaní. V karavane bolo veľmi dobre, pretože sme mohli mať stanovisko priamo na kúpalisku v Piešťanoch.

dovolenka

Bolo to skvelé a bazény sme si mohli užívať aj po zatvorení kúpaliska. Bolo to tak pred dvadsiatimi rokmi. Avšak najčastejšie sme chodili na dovolenku osobným automobilom. Ja som ešte nikdy v živote nebola pri mori a ani som nesedela v lietadle. Neverím tejto doprave, no je veľmi praktickou. Viete prísť do pár hodín na akékoľvek miesto na svete. Túžite ísť na dovolenku do zahraničia práve letecky? Lietadlá využívajú mnohí ľudia a to aj s malými deťmi. Ak raz si sadnete do lietadla, už nebudete viac chcieť cestovať inou dopravou. No, pre niekoho je cesta svojim autom neoddeliteľnou súčasťou každej dovolenky. Zem pod nohami vás uisťuje, že ste v bezpečí.

stanovanie

Ako teenagerka som milovala stanovanie. Stanovala som s kamarátmi. Nemali sme ešte vodičské preukazy, takže veľakrát nás na stanovačku zaviezli rodičia. No, ak sa aspoň našiel aspoň jeden kamarát, ktorý už mal vodičský preukaz, mal za úlohu nás na stanovačku doviezť. Stanovanie pod holým nebom má veľa výhod. Môžete sa nerušene zabávať aj do skorého rána. Prespíte v stanoch a uvaríte si vynikajúci guláš. Guláš k stanovačke jednoducho patrí. Ak jazdíte len po Slovensku, úplne vám stačí využitie vášho osobného automobilu alebo aj vlakovej či autobusovej dopravy. Cestovné je veľmi lacné a nemusíte platiť za natankovanú plnú nádrž. Stačí vám vedieť, kedy váš spoj odchádza a kedy sa dostanete z vašej dovolenky naspäť.

You may also like