Top Tag

Hlavne v letných mesiacoch nás dokážu potrápiť menšie či väčšie chrobáčiky, ktoré sa sťahujú z vonku dnu. Niekedy si ich prinesieme domov s nákupom. Je to veľmi nepríjemné. Tieto drobné škodce si prinášame domov aj z našich obchodov. Nájsť ich môžete najmä v múke a čajoch. Poznáte 5 najčastejších neželaných návštevníkoch našej kuchyne? Číslom jeden sú mravce. Pokojne sa pozvú k nám domov a prehľadávajú obsah kuchynskej linky alebo si len tak lezú kade tade. Ak ale u Vás nájdu niečo chutné, môžete čoskoro očakávať mravčie posily. Ak sa tomu chcete vyhnúť, udržujte čistotu a potraviny riadne skladujte v bezpečnom obale.

hmyz v kuchyni je veľmi nepríjemný

Dobre známe potravinové mole sú rovnako nepríjemnou návštevou. Zbožňujú múku, ryžu, cestoviny či strúhanku. Ak nájdeme potravinu, ktorú napadli okamžite ju dostaňme z domu. To isté platí aj pri iných otvorených potravinách v okolí napadnutia. Nikdy totiž neviete či sa nerozhodli naklásť vajíčka do susedného sáčika s múkou. Ak sa ich chcete zbaviť nadobro. Je potrebné potraviny riadne skladovať a priestory vyčistiť. Prírodným odpudzovadlom je levanduľa alebo bobkový list. Octomilky si veľmi radi pochutia na starom ovocí. Sú to malý alkoholici – priťahuje ich totiž aj otvorené víno či skysnuté ovocie. O tom že sú otravné a protivné vieme, vedeli ste ale že sú aj nebezpečné?

octomilky milujú prezreté ovocie, mimoriadne im chutí hrozno

Sadajú si totiž na rôzne odpadky a nehambia sa neskôr loziť po našom jedle. Sú teda prenášačmi rôznych baktérií. Ak sa ich chcete zbaviť je nutné odstrániť z priestorov domácnosti všetky zvyšky, riadne poumývať povrchy a hojne vetrať. Sladký labužník, ktorý zje čo mu príde pod kusadlá. Čo je to? Azda najrozšírenejší drobný chrobáčik. Láka ho všetko sladké. Za svojou pochúťkou sa nebojí prejsť aj naprieč alobalom. Dokonca dokáže prehrýzť aj papier. Knihy teda z jeho návštevy nebudú nadšené. Ak ale nechcete mať svoje skrinky zaplnené dózami, ktoré zaberajú miesto, máme pre Vás výborný typ na uskladnenie potravín. Po otvorení ich vložte do zip sacikov 2packsk.sk. Po zavretí sú nepriedušné. Otvorená múka, cukor či strúhanka nebudú viac lákadlom pre nepríjemný hmyz. Ochrániť tak môžete nielen ovocie ale aj svoje nervy, pred starosťami s otravným hmyzom.

You may also like