Top Tag

Nehnuteľnosti, ktoré človek využíva denne buď na bývanie alebo ako pracovné priestory, sú vybavené oknami a dôvod, kvôli ktorým ich majú, je najmä presvetlenie interiéru. Ich úlohou je vniesť čo najviac prirodzeného slnečného svetla do všetkých obývaných miestností, no musia byť kvalitné a dostatočne tesniace. Otvory v stenách či stropoch sa dajú vyplniť oknami v drevených alebo plastových či hliníkových rámoch, hovoríme o oknách alebo strešných oknách, ktoré dostatočne umožnia slnečným lúčom preniknúť do interiéru bytu či domu a priestor čo najviac osvetliť. Najbežnejšie sú plastové okná cena plastové okná, pretože sú cenovo dostupné a zároveň aj kvalitné, no investícia do nich sa vám vráti.

Moderné stavby s modernými oknami

Za dobrú cenu tak môžete očakávať kvalitné okná s požadovanými tepelno-izolačnými vlastnosťami, dobre tesniacimi, takže bránia prieniku hluku a spomenúť treba aj moderný dizajn. Pri ich obstarávaní sa treba sústrediť na výber predajcu či výrobcu, ktorý má za sebou nejakú históriu a jeho produkty sú už medzi zákazníkmi overené, iba tak kúpite okná, ktoré vám budú slúžiť dlhé roky. Plastové rámy okien sú obľúbené hlavne z dôvodu celkom jednoduchej údržby, ktorá pozostáva iba z umývania a nie je nutné iné špeciálne ošetrovanie.

Vyrobiť sa dá každý rozmer

Navyše, plastové okná si viete u výrobcu objednať na mieru podľa vlastných preferencií. Musia však spĺňať základné tepelno-technické vlastnosti a normy, ktoré v súčasnosti platia. To, či budú rámy v tradičnej bielej farbe alebo si vyberiete niektorý z dekorov či antracitovú farbu, je už na vás. Najmodernejší antracitový odtieň je populárny hlavne z dôvodu, že okná vďaka nej a hranatým rámom na pohľad nerozoznáte od drahších hliníkových. Úlohu tepelného izolanta splnia okná s trojitým zasklením, sú totiž efektívnejšie ako doteraz používané jedno alebo dvojsklá. Okná vám výrobca dovezie kamkoľvek na Slovensko, cenu vám vypočítajú v cenovej ponuke, ktorá sa musí vypracovať na každú objednávku jednotlivo.

You may also like