Top Tag

Kvalitné zdravotné matrace už máme takmer v každej spálni, sú moderné a prepracované na to, aby spánok na nich bol príjemný a nespôsoboval zdravotné ťažkosti. Na matrac naťahujeme posteľnú plachtu, ktoré ho chráni pred znečistením, no aj napriek tomu sa môže prihodiť nejaká nehoda a plachta presiakne. Na jej ochranu existujú chrániče s gumičkami pre lepšie udržanie na mieste.

Hygienu treba dodržať aj v spálni

Chránič na matrac je bežnou súčasťou výbavy postele, poskytuje perfektnú ochranu pred prípadným zašpinením matraca a jednoduchšie sa udržiava v čistote. Látka v povrchovej úprave BIO, MEDI či FIT majú príjemný povrch, strednú časť tvorí rúno, aby bol chránič mäkký a teplý a na spodnej strane je elastická textília. Obvod drží pokope stuha a na rohoch sú našité gumičky kvôli lepšiemu uchyteniu chrániča na matraci. Zafixovaný potom obalíme plachtou.

Chrániče sa vyrábajú v štandardných veľkostiach alebo podľa dodaných rozmerov, presne na centimeter. Tento spôsob ochrany matraca je veľmi efektívny, lebo predlžuje jeho životnosť, lôžko je udržiavané v čistote a hygiene a Chránič Segum zloženie bude vyhovovať aj alergikom. Odborníci ho odporúčajú v prípade, že sa počas noci viac potíte, v posteli zvyknete jesť či piť, radi by ste predĺžili životnosť poťahu matraca, a tiež ako prenosnú pomôcku na rozkladacie kreslá či prenosné matrace.

Povrch matraca udrží čistý vhodný chránič

V úprave FIT sa miešajú medicínsky upravené polyesterové a bavlnené vlákna, s pridaním iónov striebra. Látka je z bavlny, ktorá dokáže zabrániť vzniku plesní, zápachov či množeniu baktérií, striebro je antibakteriálne. Prať ho je možné na 95°C. BIO úprava zahŕňa 100% bavlnenú látku s hustotou 400g/m2 a odporúča sa zákazníkom, ktorí sú citliví na syntetické materiály. Umožňuje pranie pri 60°C. Zmes polyesterových vlákien a bavlny vytvorila typ MEDI, ktorý je takisto vhodný pre alergikov a s teplotou vody pri praní do 60°C. Nie je vhodné chrániče sušiť v sušičke, ale pri izbovej teplote, prať bežnými prostriedkami na šetrnom programe a hlavne nehladiť.

You may also like