Top Tag

V súčasnej dobe poznáme veľmi veľa druhov masáží, pričom si každý z nás môže vybrať tú, ktorá vyhovuje jemu zdravotnému stavu. Najznámejšou, najbežnejšie praktizovanou je švédska masáž. Asi nie každý o tom vie, no i keď švédska masáž znie ako niečo výnimočné, zahraničné, a svojim spôsobom ako inak, je to vlastné synonymické pomenovanie klasickej masáže. Je to kvázi obyčajná masáž, pri ktorej masér mení tlak, smery masírovania, aplikuje rôzne typy vibrácii, trení a podobných techník v snahe stimulácie svalu do čo najväčšej možnej hĺbky. Pomerne obľúbenou masážou u žien je masáž tehotenská.

india

Je nám všetkým jasné, o aký typ masáže sa bude jednať. Ženské telo i myseľ je počas tehotenstva extrémne namáhané a zažíva naozaj veľké hormonálne zmeny. Tehotenstvo je krásnym obdobím v živote každej ženy, je to stelesnený zázrak, v rámci ktorého vzniká nový život a na svet prichádza zraniteľný drobný človiečik. Nebudeme si ale klamať, tehotenstvo, i keď je krásne a čarovné, nie je práve prechádzka ružovou záhradou. Práve tehotenské masáže sú zamerané zmiernenie bolestí chrbta, ktorý je v tomto období zaťažovaný do extrémnych leveloch a svalov celkovo. Tehotenská masáž zlepšuje krvný obeh rovnako ako všetky ostatné masáže.

masaz

Vyhľadávaná je aj thajská masáž, z ktorej jasne vyplýva, že vznikla na ďalekom východe. Spája v sebe prvky východných praktík, filozofií, umenia a meditačné praxe a smery ako napríklad veľmi známu, veľmi populárnu a vyhľadávanú relaxačnú a očisťujúcu jogu. Senzuálne masáže sú masáže, ktoré sú tiež rovnako vyhľadávané a žiadané, najmä však u mužského pohlavia. Tieto masáže pomáhajú výrazným spôsobom stimulovať dôležité žľazy a pozornosť intímnym partiám má za dôsledok zníženie šancí na neskoršie problémy, a to napríklad problémy s prostatou. Tiež dokážu zmierňovať priebeh už prebiehajúcich ochorení.

You may also like