Top Tag

Návšteva divadla, či inej spoločenskej udalosti, prináša aj množstvo otázok, na ktoré sa pýtate sami seba veľmi často. Ako sa máte vhodne obliecť napríklad na kultúrne podujatie akým je divadlo, či len keď idete do kina? Bude stačiť športové oblečenie alebo je nutné elegantné? Do divadla platí nejaké pravidlo. Mali by sme sa ho držať, či sme mladí alebo starí. Divadlo by sme mali uctiť svojim vhodným oblečením. Reprezentujeme spoločnosť, kde by sme mali učiť mladých a aj svoje deti, ako sa do divadla majú obliekať a ako sa majú správať.

 

divadlo

 

Vhodné vystupovanie a správanie je tiež veľmi dôležité. Ak si dáte na seba jednoduché midi šaty a chlapci košeľu a nohavice, musíte sa v danom oblečení vedieť aj slušne správať. Nemali by ste byť vulgárni ani arogantní. Do divadla sa to nehodí. Pôsobili by ste odpudivo pre ostatných divákov. Divadlo si zaslúži vašu úctu. Práve pre to je vhodné si obliecť niečo elegantné. Určite si neobliekajte rifle alebo roztrhané tričko. Divadlo patrí ku kultúrnym podujatiam a takisto očakávate od predstavenia nezabudnuteľný zážitok. O to by sa mali postarať herci v predstavení, na ktoré ste prišli.

 

kino

 

Ak idete len do kina, tiež si tým plníte svoju povinnosť voči návštevám kultúrnych podujatí. Do kina môžete ísť so svojimi kamarátmi a pozrieť si film, ktorý vás poteší. Kino je vždy navštevované práve mladou generáciou školákov a študentov. Kino nepredstavuje bontón v obliekaní. Naopak, tu si môžete dať niečo pohodlné, v čom vydržíte obsedieť aj dve hodiny pri premietaní. V kine vás očarí hlasný zvuk z filmu, ktorý vás bude obklopovať všade vôkol vás. Či sa rozhodnete ísť do divadla alebo len do kina so svojimi kamarátmi, určite sa budete cítiť príjemne, že ste navštívili tieto kultúrne podujatia. Nemali by sme zanedbávať takéto návštevy.