Top Tag

Balkón je pre mestské byty v bytových domoch veľkým plus. Máte tu väčší kontakt s vonkajším prostredím a s prírodou a môžete tu za vhodných podmienok aj posedieť s priateľmi nad šálkou dobrej kávy, čaju, ovocného džúsu či minerálky. To posedenie je však podmienené istými faktormi a tie je možné docieliť iba skleneným zábradlím na balkón.

bytový dům

Súkromie nadovšetko – tiež nemáte radi, keď vám každý doslova hľadí do taniera a je mu jasné, že dnes máte na obed obaľovaný karfiol so zemiakovou kašou? Toto by sa však dalo ešte tolerovať, avšak pokiaľ vaša pani, mimochodom veľmi atraktívna, vešia bielizeň na balkóne len v nohavičkách, az náprotivného domu sa v odlesku slnečných lúčov dá ľahko rozoznať v oknách niekoľko ďalekohľadov, toto je už príliš „silná káva“. Sklenené zábradlie na balkón týmto situáciám zamedzí a vaša žena sa tu môže promenádovať aj úplne nahá, teda za predpokladu, že bude dostatočne vysoká časť zábradlia zhotovená z mliečneho skla. A tú zostávajúcu hornú časť s posuvnými oknami môžete mať už transparentnú.

cvičení u zábradlí

Predĺženie obytného priestoru – máte doma mačky? Pokiaľ áno, potom im určite nedovolíte prístup na balkón s bežným oceľovým zábradlím. Mačky totiž majú tendenciu vyskakovať na jeho hornú hranu a mohli by z balkóna vypadnúť. Pri zasklenom balkóne sa im nič nemôže stať, a nielen im, nestane sa nič ani vašim batoľatám. Presklený balkón svojim spôsobom predlžuje miestnosť, v lete je tu príjemné teplo a dokonca aj v zime, pokiaľ svieti slnko, sa tu môžete ohriať, pretože sa teplota vo vnútri balkóna zvýši aj na letných 25 stupňov Celzia.

Krásny vzhľad – každé sklenené zábradlie na balkóne zvyšuje jeho atraktivitu, a je oveľa krajší, než keby bolo zhotovené z ocele. Sklo je skrátka nadčasový materiál, ktorý sa nikdy neomrzí, a môžete ho využiť takmer všade. Hodí sa ako do bytových domov, tak aj rodinných či rekreačných nehnuteľností.

You may also like