Top Tag

Vybočenie z radu so sebou niekedy prináša aj svoje pozitíva. V oblasti bývania ich môžete riadne pocítiť. Napríklad v podobe ušetrenia niekoľko desiatok tisíc eur.

Tradícia vs. nové pohľady v prostredí bývania

Kým Amerika je v tomto ohľade dlhé roky známa rôznorodosťou verzií bývania, u nás tento trend ešte len naberá na obrátkach. Je to ale príjemná zmena, ktorá poteší najmä tých, ktorý by si za normálnych okolností nemohli dovoliť kúpu nového domu alebo výstavbu novej bytovej jednotky. Reč je o netradičnej verzii obydlia. Nie je to karavan a nie je to dom. Čo je to? Možno nová chata, kancelárie, záhradný domček či celoročné bývanie. Je to mobilný dom. Mobilné domy sa pýšia nízkou cenou, rýchlym dodaním a osadením na pozemku. Bývate prakticky za zlomok času oproti klasickej stavbe. A dokonca za zlomok peňazí.

Aj mobilný dom môže skrývať luxusne rozvrhnutý priestor

Kým pri stavbe rodinného domu sa môžeme baviť o sumách presahujúcich sto tisíc eur, pri obstarávacej cene mobilného domu sa držíme v hladine tísícok. To je veľmi pozitívne. Najmä ak zohľadníme dnešný problém hypoték a financovania bývania mladými rodinami. Mobilné domy rovnako ako iné domy môžeme deliť do rôznych kategórií. Väčšinou je to kategória celoročne využiteľných mobilných domov a sezónnych mobilných domov. Pri prvej kategórii by Vám rozhodne nič nechýbalo. Dom je plne vybavený, zariadený a zateplený. Nie je teda žiadna prekážka pri využívaní tohto domu aj v letných horúčavách alebo v tuhých zimách. V domoch je štandardne kuchyňa, jedáleň, obývačka, kúpeľňa a spálne. Rozvrhnutie priestoru je naozaj veľmi šikovné a interiér týchto domov je príjemný a priestranný. Mobilný dom sa môže pochváliť minimálnymi nákladmi na prevádzku a je teda vhodný aj čo sa dlhšieho časového horizontu týka. Osadenie domu na pozemku so sebou prináša minimum byrokracie, čo je veľké plus pre tých, ktorý nemajú čas ani chuť stráviť množstvo dní behaním po úradoch a vybavovaním rôznych povolení.

Máte spočítané koľko ušetríte?

Je mobilita v bývaní trendom budúcnosti na Slovensku?

Keďže je povedomie o mobilnom bývaní na Slovensku ešte v plienkach, je ťažké s istotou povedať ako sa bude vyvíjať situácia do budúcnosti. Čo je ale isté je to, že tento trend sa u nás mimoriadne dobre uchytil a teší sa čoraz väčšej obľube. Každým rokom mobilné domy pribúdajú či už na dedinách, v rekreačných oblastiach, záhradkárskych osadách ale dokonca aj v takzvaných,,predmestiach,, veľkých miest ako je napríklad Bratislava. Iba čas môže ukázať čo nás čaká v nasledujúcich rokoch v obore stavebníctva, veríme však, že trend mobilných domov sa vďaka udržateľnosti, jednoduchosti a nízkym nákladom udrží a bude expandovať.

You may also like