Top Tag

Už ako malé deti sme sa hrávali rôzne hry. Niektorí vymenili hranie hier za počítačové hry alebo na hry nemajú vôbec žiadny voľný čas. Ako sa hráte vy? Každý človek potrebuje niekedy chvíľu pre seba. Niektorí spia, iní pozerajú televízor, niektoré ženy upratujú, iní využívajú svoj voľný čas na hranie sa hier. Každý máme iné predstavy o využívaní svojho voľného času. Potrebujeme na chvíľu nemyslieť na každodenné povinnosti a úlohy, či pracovné povinnosti. Len hraní sa hier zabudnete na realitu a ocitnete sa priamo v hre. Ako keby ste v nej boli. Stanete sa jej súčasťou.

 

playstation

 

Hry sa hrávajú najmä deti. Ešte aj môj deväťročný syn sa hráva s autíčkami. A to som myslela, že už v tomto veku ho budú zaujímať iné veci. Deti majú veľa fantázie a kreativity, ktorú si musia podporovať a rozširovať. Vhodnou činnosťou je práve hranie sa hry. V hre si vytvárajú priestor pre seba, majú svoju realitu alebo si hľadajú aj nových kamarátov. Samozrejme existujú okrem hier vo vnútornom prostredí aj hry, ktoré sa vykonávajú vonku na detských ihriskách alebo na trávnikoch. Každé dieťa by malo mať rozdelený čas na hranie sa vonku a hranie sa vnútri.

 

kartová hra

 

Nemalo by len sedieť za počítačom a hrať hry na ňom. Deti potrebujú hlavne pohyb, a na to slúžia exteriérové hry, akým je futbal, schovávačka, naháňačka a podobné hry. Deti si rozvíjajú svoje schopnosti súperiť, byť v jednom tíme a spolupracovať s ostatnými deťmi. Budujú si svojich priateľov. Hry poznáme aj spoločenské. Spoločenské hry sa môžete so svojimi deťmi zahrať vnútri vo vašom byte alebo rodinnom dome. Deti sa naučia hádzať kockou, nerozhadzovať figúrky a dodržiavať pravidlá hry. Obľúbenou vnútornou hrou je aj pexeso. Hľadanie rovnakých dvojíc zvládne už aj menšie dieťatko spolu s vami. Môže sa tak naučiť rôzne tvary, nákresy alebo farby, pomocou pexesa a obrázkoch na ňom.

You may also like